Hledání duplicitních souborů (How to Find Duplicate Files)

By | 02/02/2021

Hledání duplicitních souborů (How to Find Duplicate Files)

Pro hledání duplicitních souborů využijeme veřejně známý program Total Commander, který je možné stáhnout zde: https://www.ghisler.com/download.htm.

Spustit Total Commander a pomocí klávesové zkratky Alt+F7 se vyvolá možnost Hledání souborů, nebo je možné se v hlavní nabídce proklikat, jak ukazuje obrázek níže k Příkazy > Hledat…

hledat

V rubrice „Obecné“ kliknout na “>>” vybrat složku, kde se má hledat. Je možné hledat také celém disku. V poli Hledat soubory lze libovolně definovat např. typy přípony souborů, ale pole Hledat soubory nemusí být povinně vyplněno. Zde je příklad hledání duplikovaných obrázků s příponou .jpg ve složce D:\My\Photos\2019

Hledání duplicitních souborů

V rubrice “Rozšířené” zakliknout Najít stejné soubory. Dále zakliknout Stejná velikost. Povětšinou duplikované soubory mají stejnou velikost a stejný obsah, proto budou také zakliknuty.

Pozn. Stejný obsah porovná dva a více souboru bajt po bajtu, díky tomu je výpočet náročný a hledání trvá dlouho, proto nebude volba zakliknuta. Také je možné zakliknout Stejný název, ale z praxe jsem našel spoustu stejných souborů s jiným jménem, proto tato volba nebude zakliknuta.

Nakonec kliknout na Hledat:

Hledání duplicitních souborů

Nějakou dobu může trvat, než dojde k nalezení všech duplikovaných souborů. Výsledek hledaní níže ukazuje všechny duplikované soubory. Dva či více stejné soubory jsou odděleny od ostatních čárkovanou lajnou:

Hledání duplicitních souborů

Zdroj:

[1] https://youtu.be/Jk54nLiTeG0

Dobrovolný dar

Ahoj čtenáři, rád bych tě poprosil aby ses zamyslel, co je vše potřeba ke vzniku článku.
Jakožto amatérský softwarový kutil musím:

1) Nejdříve vše nastudovat v cizích jazycích.
2) Vše následně prakticky vyzkoušet.
3) Svoje poznatky a zkušenosti napsat do článku který si právě přečetl v jazyku kterému rozumíš.
4) Dát článku hlavu a patu a publikovat.

Každý článek zabere několik hodin práce, za kterou mi nikdo neplatí.
Prosím zvaž, kolik času jsem ti právě ušetřil.
Pokud ti to stojí aspoň za cenu jedné kávy, tak mi ji kup.
Předem moc děkuji.

Příspěvek tak můžeš provést zasláním libovolné částky na mé číslo účtu 1558701011/3030 Nebo můžeš dar poslat kliknutím na tento odkaz Podpořit tento WEB , který tě přesměruje na mou platební bránu Revolut.

Dar je také možné poslat ve formě Bitcoinu na BTC peněženku bc1qqdf5fp42a7srwwhh2rut8zr9x4jm5c8fqc9qw6

Veškeré peněžní prostředky budu také používat na zlepšení kvality své webové tvorby a na psaní nových technických návodů. Za každý dar předem děkuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *